Feng Shui: Ideální dům

15.01.2020

Začněme tím, na jakém pozemku by měl být umístěn váš ideální dům.

Vše začíná již při výběru místa. Velký význam má správná orientace stavby ve vztahu ke světovým stranám i okolí pozemku. Své bydlení byste měli umístit co nejdál od dálnic, elektrického vedení s vysokým napětím nebo skládek a hřbitovů. S umístěním vašeho domu a jeho uspořádáním se dá následně těžko něco dělat, proto je potřeba na zásady Feng Shui myslet už při prvním návrhu či studie.

Pozemek si volte čtvercového či obdélníkového tvaru s umístěním RD uprostřed. Vyvarujte se lichoběžníkovým tvarům, ty přitahují nestabilitu a vynechané části představují chybějící oblasti. RD by měl mít předzahrádku, tudíž jej neumisťujte v přední části či zadní části pozemku.

Upřesněme si nevhodné umístění domu a silnice, kde se hromadí negativní a neklidná energie, nestabilita:

  • na konci slepé ulice
  • na konci ulice ve tvaru T
  • na rohu, kde se kříží dvě silnice
  • mezi dvěma silnicemi, které svírají ostrý úhel
  • v prudké zatáčce

A jak by měl váš dům vypadat uvnitř?

Obytné prostory by měly směřovat na jih a jihovýchod. To slunce přináší užitek teplých mírných vánků, poskytujících silnou energii v létě a teplo i světlo během chladných zim.

Otevřená okna směrem na jih jsou chráněna převisem střechy a přinášejí nejlepší čchi. Převis zastíní teplo v létě a dovolí mnoho světla v zimě.

Kuchyně jsou ideálně umístěny na východě a jihovýchodě, kde výpary snadno odchází z domu.

Ložnice by měly mít jinové vlastnosti, protože je to místo pro odpočinek. Nejlépe ji umísťovat na sever nebo severozápad, kde je chladněji a je zde méně, nebo žádné slunce.

Toaletu, prádelnu, koupelnu/sprchu umisťujte nejlépe na sever. Tyto oblasti nepotřebují energii ze strany červeného ptáka a mají prospěch z jinové energie černé želvy.

Ptáte se: "Kdo si může postavit ideální dům?" Ano, je málo míst, která splňují všechna ideální kritéria. Buď máte kopec za zády a výhled na továrnu, nebo možnost postavit dům na holé planině. Ve Feng Shui není nic úplně špatně a v 99% se dá něco dělat. Máme spoustu metod a nápravných prostředků, kterými můžeme architektonické chyby napravit tak, aby nám přinesli pohodu a užitek.

A co takhle spojit síly a řešit studii RD v harmonii s Feng Shui v průběhu projektu? Mohu vám pomoci s dispozicí i interiérovým uspořádáním a to i ve spolupráci s vašim projektantem. Kontaktujte mě.